Mobilne płatności w Biedronce z poślizgiem

Popularna sieć Biedronka dzięki mobilnym płatnościom miała ułatwić życie sowim klientom, którzy nie mogą w sklepach płacić za zakupy kartą. Jak podaje jednak Dziennik Gazeta Prawna, zapowiadany system mobilnych płatności na razie nie powstanie.

Według wcześniejszych informacji, nowy system mobilnych płatności miał wystartować w maju. Niestety prace nad systemem, który ma ułatwić życie klientom Biedronki, przedłużają się. Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna, Biedronka zamierza zakończyć współpracę z BZ WBK, który miał stworzyć system mobilnych płatności. Według gazety partnerzy nie mogli porozumieć się co do prowizji od płatności bezgotówkowych.

Dodatkowo w ostatnich miesiącach obniżono prowizję interchange, a kolejna obniżka planowana jest w przyszłym roku. Przedstawiciele Biedronki zapewniają jednak, że prowadzą rozmowy z kolejnymi partnerami zainteresowanymi udziałem w projekcie. Jak zauważa gazeta, rezygnacja BZ WBK zwiększa szanse banków KO BP i Pekao, które niedawno uruchomiły swoje systemy płatności mobilnych.

Czy klienci Biedronki wreszcie doczekają się bezgotówkowych płatności za zakupy?

[http://media2.pl/]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.