Linki sponsorowane. Czym są i po co ich używać?

A więc Twoja firma ma już stronę internetową, która jest pozycjonowana. Przynosi to jakieś efekty, ale nie do końca tego się spodziewałeś. Szukasz sposobu na wysokie pozycje przez długi czas? Zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży? Najlepsze będą linki sponsorowane. Czym są i jakie są zalety kampanii z ich użyciem? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

linki sponsorowane

Linki sponsorowane. Co to takiego?

Linki sponsorowane to obecnie jedna z najpopularniejszych metod reklamy w Internecie. Występują jako tekst z dołączonym linkiem do Twojej firmowej strony internetowej. Linki są wyświetlane bezpośrednio nad naturalnymi wynikami wyszukiwania lub w dolnej części wyszukiwarki. Ciekawostką jest to, że w ramach systemu Google AdWords, czyli platformy reklamowej dla przedsiębiorców, możliwe jest również tworzenie linków sponsorowanych w formie reklam graficznych. Można do tego wykorzystać Google Shopping, YouTube, reklam w aplikacjach oraz skrzynki Gmail. To jak wysoko wyświetlać będzie się Twoja reklama, zależy od budżetu jaki określisz, jej jakości oraz witryny, którą promujesz.

Dlaczego warto inwestować w kampanie linków sponsorowanych?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – możesz w łatwy sposób przyciągnąć to Twojej firmy nowych potencjalnych klientów. Oprócz tego warto zająć się linkami sponsorowanymi, ponieważ:

  • odnotujesz bardzo szybkie efekty Twoich działań,
  • zapłacisz tylko za kliknięcia w Twoją reklamę,
  • utworzysz reklamę samodzielnie,
  • łatwo rozszerzysz zakres promocji i sprawisz, że to Twoja reklama będzie najskuteczniejsza.

Przygotuj plan

Aby kampania linków sponsorowanych była skuteczna, musi być odpowiednio zaplanowana. Oznacza to, że przed jej uruchomieniem musisz określić budżet, jaki chcesz przeznaczyć na promocję oraz grupę docelową, do której chcesz dotrzeć. Oprócz tego zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć. Wzrost sprzedaży, świadomości marki czy zintensyfikowanie kontaktu z Twoją firmą? To wszystko musisz wiedzieć przed uruchomieniem kampanii wykorzystującej linki sponsorowane. Mając te informacje, z pewnością osiągniesz sukces.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.