Których ubezpieczycieli najchętniej wybierają kierowcy?

logo-BankierUnikanie drogowych kolizji popłaca – bezwypadkowa jazda daje największą szansę na zniżkę przy zakupie komunikacyjnego OC. Firmy ubezpieczeniowe doceniają też lojalnych klientów – wynika z tegorocznego badania „OC-eń i wygraj”, przeprowadzonego przez portal finansowy Bankier.pl. Dzięki głosom internautów powstał ranking najchętniej wybieranych towarzystw.

Wielu kierowców przyzwyczaiło się (a wykazała to już poprzednia edycja badania), że wybiera się to samochodowe OC, które jest najtańsze. Tegoroczne badanie potwierdziło, że cena nadal pozostaje wiodącym kryterium wyboru firmy ubezpieczeniowej (45% wskazań). Drugim silnym źródłem wpływu pozostają agenci ubezpieczeniowi (16%). O połowę mniej osób zdecydowało się na zakup ostatniej polisy pod wpływem rekomendacji znajomych i bliskich (8%).

Na czele firm, które najczęściej wybierają internauci, podobnie jak w ubiegłym roku znalazł się PZU (16,25% głosów). Po piętach depcze mu BRE Ubezpieczenia, które w tym roku zmniejszyło dystans do lidera (13,87%). Trzecie miejsce – tu nowość – MTU (marka Grupy Ergo Hestia).

– W tegorocznym rankingu najczęściej wybieranych ubezpieczycieli widać przetasowania względem poprzedniej edycji. To, że w czołówce pojawiają się nowi ubezpieczyciele jest powodem do zadowolenia. Z jednej strony to wyraz wciąż skutecznie toczonej walki o klienta, z drugiej – świadomej gotowości klienta do zmiany towarzystwa w razie znalezienia bardziej atrakcyjnej propozycji – mówi Malwina Wrotniak-Chałada z Bankier.pl.

Więcej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Znamy-najpopularniejszych-ubezpieczycieli-kierowcow-3003182.html

Akcję „OC-eń i wygraj 2013” wspierali: Rzecznik Ubezpieczonych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, serwisy otomoto.pl i mojeauto.pl oraz Stowarzyszenie Renault Laguna Klub Polska.

[media.bankier.pl]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.