Krótki poradnik dewelopera

W pracy dewelopera bardzo ważne jest zaufanie klientów. Im więcej dobrych opinii, tym większa szansa, że będzie przybywać kupców, a dochody przedsiębiorstwa szybko się zwiększą. Żeby tak było mieszkania muszą być stawiane przez rzetelne firmy budowlane. To da gwarancję zadowolenia klientów, którzy chętnie polecą nas swoim znajomym.

Na rynku jest mnóstwo wykonawców z branży budowlanej. Niestety, w wielu przypadkach brak właściwego rozeznania przy wyborze firmy może się źle skończyć. Nie wszyscy budowlańcy mają profesjonalne podejście do inwestycji. Tymczasem wystarczy chociaż jedna niesumiennie wykonana robota, żeby bezpowrotnie stracić dobrą opinię i wypaść z rynku.

Wybierz rozwiązanie kompleksowe

Najwygodniejszą formą współpracy jest kompleksowe powierzenie zakresu prac jednemu wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem podłoża, postawieniem fundamentów, wykonaniem instalacji wodnych i gazowych. Wówczas wszelkie ustalenia będziemy załatwiać z tylko konkretną osobą. Jest to bardzo komfortowe. W razie ewentualnych komplikacji nie trzeba dzwonić do kilku firm, wystarczy wykonać jeden telefon. Oczywiście, jeśli nie ma w pobliżu podmiotu, który jest w stanie wykonać cały zakres prac nie należy wybierać go na siłę. Czasami lepiej jest powierzyć pracę kilku wykonawcom, ale specjalizującym się w swoich dziedzinach, niż jednemu, który podejdzie do tematu nierzetelnie i wykona mieszkanie w sposób niewłaściwy.

Porównaj oferty

Przy wyborze firmy budowlanej, oprócz zakresu usług i doświadczenia, ważną kwestią jest cena. Mieszkania będą chętniej kupowane, jeśli klient nie będzie musiał ponosić ogromnych kosztów. Tym samym proponowane lokale szybko zostaną sprzedane. Warto zwrócić uwagę na cenę wszystkich materiałów: zarówno większych urządzeń, jak i drobnych elementów potrzebnych do założenia instalacji. Bywa tak, że choć wydaje nam się, że na kotle gazowym dobiliśmy niezłego targu, to nie zdajemy sobie sprawy, że przepłacamy na niepozornych złączkach czy kablach, których przecież w trakcie budowy wychodzi niemało.

Do współpracy wybierz doświadczonego wykonawcę

Bardzo ważne jest doświadczanie. Firma budowlana, która istnieje na rynku co najmniej kila lat z reguły dobrze wykonuje swoją pracę. Inaczej prawdopodobnie nie utrzymałaby się tak długo w branży. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przyszli lokatorzy będą narzekać na jakość wykonania. Kolejnym plusem doświadczonego budowlańca jest to, że w całej swojej karierze spotkał się z różnymi rozwiązaniami. W razie problemów z chęcią pomoże w znalezieniu optymalnego systemu, a także podpowie, jakie urządzenia i materiały najlepiej sprawdzą się w danym obiekcie – tak by były atrakcyjne cenowo, a równocześnie trwałe. Jeśli wydaje nam się, że znaleźliśmy odpowiedniego wykonawcę, poprośmy o referencje. Rzetelny przedsiębiorca nie powinien mieć z tym problemów. W końcu klienci chętnie polecają usługi, jeśli są z nich zadowoleni.

Autor artykułu: Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.