Jaki rodzaj aplikacji można zamówić w software house?

Informatycy mają swój świat. Używają całego szeregu bardzo trudnych terminów, mówią o tym z całkiem niezłą fantazją i roztaczają przed Tobą wizje, o jakich śnić nie śmiesz w najbardziej szalonych snach. Problem polega na tym, że gdy jesteś przedsiębiorcą, Twój język brzmi dla Ciebie zdecydowanie bardziej znajomo.

software-house

Całe szczęście jeśli trafisz na dobry software house, kierownictwo przy powstawaniu aplikacji obejmie menadżer projektu. Potrafi on mówić o koncepcji programistów w język biznesowym. W gruncie rzeczy nie musisz więc znać skomplikowanych, informatycznych terminów. Chcesz jednak zajrzeć za kulisy powstawania Twojego oprogramowania? Poznaj typy aplikacji, które może dla Ciebie stworzyć doświadczony zespół.

Aplikacje webowe. Czym różnią się od strony internetowej?

Przede wszystkim funkcjonalnościami, które zostaną wdrożone. Strona internetowa przypomina tablicę informacyjną. Wystarczy Ci, jeśli chcesz tylko poinformować klientów, że istniejesz. I dać im swój numer telefonu, który samodzielnie wpiszą na klawiaturze smartfona.

Jeśli jednak po kliknięciu w numer ma się od razu uruchamiać opcja dzwonienia, wkraczasz na teren zastrzeżony dla aplikacji webowej. Podobnie jest zresztą, gdy chcesz wykorzystać inne funkcje interaktywne takie jak logowanie, rezerwacja terminu w kalendarzu czy dokonanie zakupu i płatność kartą.

Programy natywne i hybrydowe. Jaka jest między nimi różnica?

Jeden i drugi typ dedykowanego oprogramowania wymaga instalacji. Program natywny jest jednak przeznaczony na konkretny system operacyjny. Po zainstalowaniu może wykorzystywać zamontowany w sprzęcie aparat, mikrofon lub żyroskop. Daje to oczywiście ogromne możliwości. Jeśli jednak chcesz umożliwić użytkownikom różnych systemów korzystanie z aplikacji, konieczne będzie stworzenie kilku aplikacji natywnych. Nawet jeśli będą wyglądać niemal dokładnie tak samo.

Z oprogramowania hybrydowego można korzystać z definicji na różnorodnych systemach. Dlaczego? Ponieważ duża część programu znajduje się na zewnętrznym serwerze. Minusem hybryd jest to, że do ich działania potrzebny jest dostęp do internetu.

Oprogramowanie mobilne i desktopowe. Kiedy na nie postawić?

Tutaj sprawa jest jeszcze prostsza. Każdego dnia korzystasz ze smartfona i tabletu, czyli urządzeń przenośnych. Mogą one mieć zainstalowany system iOS lub Android. Aplikacje mobilne są przeznaczone właśnie na takie systemy. Można je pobrać np. ze sklepu z aplikacjami, takiego jak Google Play albo App Store.

Aplikacje desktopowe instaluje się na dysku komputera z systemem Windows, macOS lub Linux. Jak widać, obejmuje to również laptopy, choć są one w pewnym sensie sprzętem mobilnym. Z tego względu jeśli wybierasz pomiędzy apką mobilną i desktopową, zwracaj uwagę na system. A nie na to, czy sprzęt docelowy da się przenieść z miejsca na miejsce bez trudności.

Czym się zajmuje software house, a czym agencja interaktywna?

Na koniec jeszcze jedno małe rozróżnienie. Agencje interaktywne są stworzone raczej do prostszych projektów. Takich jak strony internetowe lub ewentualnie dość proste aplikacje webowe. Firmy programistyczne tworzą oprogramowanie o dowolnym stopniu zaawansowania.

Chcesz stworzyć aplikację, od której wiele zależy? Zapraszamy na Applover. Tu nie ograniczymy Twoich możliwości. Zrealizujemy nawet najbardziej śmiały i skomplikowany projekt.

[Materiał zewnętrzny]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.