Jak zamówić kuriera, gdy chcemy wysłać paczkę za granicę?

Wysyłka paczek możliwa jest nie tylko na terenie Polski. I wielu sprzedawców, którzy prowadzą sprzedaż z wykorzystaniem sieci Internet, decyduje się także na rozszerzenie swojej oferty także dla klientów zagranicznych. Wszystko pięknie, firma rozwija się. Jednak- w jaki sposób najlepiej wysłać zamówiony towar poza granice kraju?

kurier-za-granice

Paczka- adres docelowy

Firmy kurierskie, ale także i poczta, posiadają cenniki osobne dla wysyłki krajowej oraz zagranicznej. W przypadku firm kurierskich ważne jest do jakiego kraju docelowego ma trafić paczka. Od tego zależy bowiem koszt wysyłki. Ponadto, wiele firm kieruje się własnymi wytycznymi dotyczącymi wysyłki za granicę, jak choćby ograniczenia związane z rozmiarem paczki.

Zamówienie kuriera

Zamówienie kuriera gdy chcemy nadać paczkę zagraniczną nie różni się wiele od nadawania paczek krajowych. Wystarczy zamówić kuriera! Jednak – jak zamówić kuriera przez sendit? Nic skomplikowanego. Wystarczy zalogować się na swoje konto w serwisie i wskazać parametry dostawy, zaznaczając do jakiego kraju ma trafić nadawana przesyłka. Dodatkowo, wymagane są informacje związane z danymi adresata i nadawcy, a także określenie informacji dodatkowych o paczce. Na tej podstawie generowany jest list przewozowy, który – w przypadku sendit – wysyłany jest na podany adres e-mail. Sposób przekazania paczki zagranicznej może wyglądać różnie. Niektóre firmy wysyłają kuriera, który ma za zadanie odebrać przygotowaną do wysyłki paczkę. Dość popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest wykorzystanie paczkomatów. W tym przypadku nadawca uzyskuje informacje na temat paczkomatu, w którym ma umieścić nadawaną przesyłkę. Następnie kurier odbiera nadanie z paczkomatu i przekazuje je do dalszej realizacji. Istnieje także możliwość indywidualnego nadania paczki w punkcie. Gdy paczka ma zostać odebrana przez kuriera, wówczas bezwzględnie należy pamiętać o przygotowaniu listu przewozowego oraz protokołu odbioru- wszystko zgodnie z wymaganiami wybranej firmy kurierskiej.

reklama:

One thought on “Jak zamówić kuriera, gdy chcemy wysłać paczkę za granicę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.