Jak w firmach przebiegają usługi audytu i doskonalenia procesu?

Aby nadążyć, a nawet prześcignąć wciąż rozwijającą się konkurencję, trzeba bezustannie polepszać swoje przedsiębiorstwo oraz standardy usług czy oferowanych produktów. Niekiedy jednak zdarza się, że mimo prób nowe strategie nie przynoszą zysków. W takiej sytuacji warto pomyśleć o pomocy – firmie czy usłudze, która świeżym okiem spojrzy na wszystkie zachodzące w przedsiębiorstwie procesy, dokładnie je zanalizuje i oceni, co jest istotną problemu i w jaki sposób można go rozwiązać.

Czym jest audyt i doskonalenie procesu?

Taką usługą, która pomoże rozwiązać problemy i rozwinąć efektywny system zarządzania, jest właśnie audyt i doskonalenie procesu. Jedną z firm mających w swojej ofercie jej wykonanie jest CRS Polska. Pracownicy CRS mogą wykonać audyt na terenie naszego zakładu bądź w zakładzie dostawcy. Celem przeprowadzenia takiej kontroli oraz analizy jest wyeliminowanie przyczyn, które wpływają na zakłócenie prawidłowego działania procesu. Do efektywnej działalności produkcyjnej czy usługowej potrzebne jest odpowiednie zarządzanie procesami oraz powiązaniami między nimi. W czasie audytu zespół inspektorów zajmujących się jego przeprowadzeniem oraz doskonaleniem procesu zaproponuje nowe rozwiązania, które pozwolą na polepszenie często wadliwego systemu zarządzania.

Jak przebiega taka kontrola?

Najpierw zespół inspektorów zapoznaje się z celem i zakresem audytu. Bardzo ważne jest, aby kontrolę wykonywały osoby z zewnątrz, nie pracujące w naszym przedsiębiorstwie. Takie świeże spojrzenie zewnętrznych fachowców pozwoli odkryć wady procesu oraz inne aspekty, których nie zauważyłaby osoba pracująca w firmie na co dzień. Po zapoznaniu się ze wszystkimi dokumentami i prezentacjami powołany zespół wykonuje audyt na miejscu. W trakcie tego procesu ustala źródła problemu oraz sporządza raport na ten temat. Pracownicy firmy zajmującej się kontrolą, w tym wypadku przedsiębiorstwa CRS, analizują również możliwość doskonalenia lub usprawnienia analizowanego procesu. Oferowaną usługę można rozszerzyć o nadzór nad przygotowaniem planu poprawy i jego wdrożeniem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że trud, jaki sobie zadaliśmy, aby zorganizować sam audyt, będzie się opłacał. Musimy być świadomi tego, że nie wystarczy tylko wskazanie problemu. Aby mieć pewność, że zostanie on wyeliminowany, musimy uczynić w tym kierunku pewne kroki, czyli w tym przypadku – opracować plan poprawy oraz zacząć się do niego stosować.

Zalety audytu

Dzięki przeprowadzonemu audytowi będziemy wiedzieć, nad czym musimy popracować, aby w efekcie prowadzić poprawny system zarządzania. Korzyścią z przeprowadzenia audytu będzie lepsza organizacja pracy, poprawa wydajności, a także podniesienie jakości i ergonomii pracy. Niewątpliwą zaletą przeprowadzania takich kontroli i wdrażania proponowanych rozwiązań jest także zmniejszenie strat finansowych, wiążących się z działalnością przedsiębiorstwa.

Oprócz wykonywania audytu i doskonalenia procesu CRS Polska podejmuje współpracę w zakresie kontroli jakości produkcji, naprawy części samochodowych, inwentaryzacji magazynów czy montażu i podmontażu podzespołów. Jest to przedsiębiorstwo, które może się pochwalić pracą dla najbardziej uznanych koncernów motoryzacyjnych oraz firm produkcyjnych. Warto skorzystać z jego oferty, jeśli chcemy mieć pewność, że analiza procesu oraz wprowadzone zmiany przyniosą korzyści nie tylko dla firmy, ale także dla jej pracowników i dla nas samych.

reklama:

One thought on “Jak w firmach przebiegają usługi audytu i doskonalenia procesu?

  1. Współpracowaliśmy z CRS Polska przy audycie i osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru firmy. Profesjonaliści z pomysłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.