Jak uzyskać dobrą ofertę, oddając rzeczy na skup złomu srebra?

Srebro wyróżnia się doskonałą przewodnością cieplną i elektryczną, a ponadto jest odporne na korozję. Niestety jego naturalne zasoby się kurczą. Na znaczeniu zyskuje więc  recykling materiałów z rynku wtórnego. Co zrobić, by otrzymać dobrą ofertę, sprzedając odpady na złom?

skup-srebra

Do czego wykorzystuje się srebro?

Metal znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, z roku na rok widać rosnące zapotrzebowanie firm na skup hurtowy złomu srebra i innych metali szlachetnych. Srebro odznacza się doskonałym przewodnictwem elektrycznym. Stąd też wykorzystuje się go do produkcji blaszek, przewodników oraz styków w telefonach komórkowych, telewizorach i innych urządzeniach. Surowca używa się również do wytwarzania elementów akumulatorów samochodowych, luster, paneli słonecznych. Dodatkowo – ze względu na właściwości antybakteryjne i odporność na korozję – srebro stosuje się do pokrycia wierzchniej warstwy narzędzi chirurgicznych.

Skup srebra – co wpływa na cennik surowca?

Ceny, jakie uzyskuje się w punktach skupujących złom, zależą od wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się aktualna sytuacja na rynkach światowych. Znaczenia ma również wartość surowca na giełdzie. Dużą rolę odgrywa ponadto sam skup srebra, bo to właśnie tam opracowuje się ostateczny kosztorys. Kwoty proponuje się po ustaleniu:

  • próby surowca (najbardziej pożądane to 925 lub 999),
  • ilości oraz składu dostarczonych towarów,
  • narzuconej marży.

Oddajesz materiał na skup złomu srebra? Współpracuj tylko ze sprawdzonymi firmami!

Żeby uzyskać dobrą ofertę, warto poprosić o wycenę w kilku miejscach. Najlepiej postawić na firmy, które funkcjonują na rynku od wielu lat, jak np. weglik.eu. Takie skupy z reguły zapewniają najwyższe stawki, a za odebrany towar płacą gotówką. Ponadto dysponują one własnym zapleczem transportowym i są w stanie przyjechać po złom w dowolne miejsce. Do ich zalet należy też szybkie załatwienie formalności. Przedsiębiorstwa korzystają bowiem z gotowych wzorów umów, a towar wyceniają przy użyciu spektrometrów.

Postaw na recykling materiałów z rynku wtórnego!

Sprzedaż odpadów przemysłowych to doskonały sposób na zarobek. Z uwagi na kurczące się złoża surowców naturalnych, recykling staje się ważną częścią globalnej gospodarki. Oddając rzeczy na złom, można sporo zyskać, ale trzeba pamiętać, by współpracować jedynie z zaufanymi punktami.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.