Inwestycja w język obcy szansą na awans zawodowy

Już uczęszczając do gimnazjum, liceum myślimy o swojej przyszłości. To doskonały czas na inwestycję w wykształcenie. Dobre przygotowanie w zakresie języka obcego gwarantuje nam dobry start na rynku pracy i zwiększone szanse na szybki awans. Obserwując trendy na rynku pracy nietrudno jest zauważyć, że pensje osób znających języki obce są wyższe od pracowników nie władających żadnym językiem obcym. Wyraźnie odznaczają się dużą dysproporcją zarobków wynagrodzenia pracowników mówiących biegle po angielsku, znających kilka języków obcych, zwłaszcza poszukiwanych wśród pracodawców.

Pewna inwestycja? Jaka? Edukacja? Rozwój osobisty?

Preply

Zatem chcąc dorównać najlepszym i wspinać się po drabinie kariery zawodowej nie sposób pominąć edukacji językowej. Nawet najlepsze przygotowanie zawodowe może nas zdyskwalifikować w procesie rekrutacyjnym poprzez brak umiejętności komunikacji w języku obcym. Wybierając język, którego mamy zamiar się uczyć warto jest zacząć od tego najpewniejszego, jakim jest język angielski. Kolejnym z języków winien być język użyteczny w kontekście wyuczonego zawodu. Oczywistym jest, iż kształcąc się w kierunkach technicznych będzie to niemiecki, zaś planując awans w firmach logistycznych językiem tym winien być chiński. Niemniej inwestycja w każdy język obcy jest opłacalna. Coraz więcej firm produkcyjnych, handlowych wychodząc naprzeciw klientom, partnerom podejmuje współpracę, przygotowuje ofertę w wielu językach narodowych, niekoniecznie tych najpopularniejszych, ale na przykład w języku holenderskim, duńskim, czy węgierskim. Dostrzegalne pozytywne efekty tych działań potęgują zainteresowanie językami niszowymi. Nierzadko znajomość estońskiego, czy szwedzkiego może okazać się naszym asem w rękawie. Co więcej na rynku pracy przybywa z każdym dniem pracowników, którzy z nami konkurują o stanowisko, wówczas znajomość kolejnego języka może dawać nam przewagę. Angielski nie daje nam tej przewagi, bowiem ciężko dziś spotkać osoby, które nie znają języka angielskiego co najmniej w stopniu podstawowym, dlatego też znajomość dodatkowo niemieckiego, francuskiego pozwala podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, mimo iż sam w sobie język obcy nie należy do kompetencji stricte danej branży, zawodu – podaje Marcin Tomaszewski z portalu gdzie np. język angielski z Preply jest możliwością podszkolenia angielskiego.

Preply

bb3-087bKiedy masz ambitne plany co do swego życia zawodowego, nie zapominaj o inwestycji w język obcy. Chcesz zarabiać nawet dwa razy tyle co sąsiad, kolega z klasy? Inwestuj w edukację językową. To najpewniejsza na obecne czasy inwestycja. Gdy rynek finansowy ulega wielu załamaniom, nieruchomości przestają być interesem dochodowym, a inwestycja w złoto niepewna, pozostaje edukacja. Co więcej, by nauczyć się języka nie potrzebujemy milionów. Nauka języków znacznie potaniała, dzięki upowszechnieniu się edukacji online i pojawieniu się wielu możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w nauce języka. Jedną z takich innowacyjnych metod nauki są korepetycje językowe przez Skype. To oferta atrakcyjna i przede wszystkim skuteczna dla każdego. Niezależnie od tego ile mamy czasu do dyspozycji, na jakim poziomie zaawansowania chcemy się uczyć możemy podjąć naukę zdalną i w pełni komfortowo oraz efektywnie uczyć się wielu języków obcych z najlepszymi lektorami i native speakerami z całego świata. W dzisiejszych czasach znajomość języków jest istotną cechą, która nierzadko wpływa na nasz awans zawodowy. Brak znajomości języka często dyskwalifikuje kandydata do objęcia awansu i traktowany jest na równi z brakiem wymaganych kwalifikacji. Podobnie jest w przypadku rekrutacji zawodowej. Nawet, jeśli w praktyce jako pracownicy danej firmy nie mamy okazji do używania języka obcego, nie jest on nam zupełnie potrzebny, to w czasie procesu aplikacyjnego pojawia się wymóg znajomości angielskiego, czy też innego języka obcego. Kryterium to wskazuje nie tylko na dodatkowe umiejętności, ale również na nasz poziom rozwoju kreatywności, logicznego myślenia, jak również aktywności i wszechstronności w nauczaniu.

Preply

W wielu zawodach i specjalizacjach znajomość języka obcego jest konieczna, w innych to zaledwie dodatkowy atut, którym warto się reprezentować. O ile jeszcze kilka lat temu język angielski był językiem obcym wystarczającym do podjęcia pracy, dziś zaczyna nie wystarczać. Przybywa pracodawców, którzy oczekują znajomości kilku języków obcych, pośród których znajduje się także angielski. Język angielski staje się standardem i podstawą, bez której ciężko w ogóle o zatrudnienie, niezależnie czy chodzi o pracę managera czy kelnera. Popularny jest niemiecki, jak również dostrzega się rosnący popyt na język francuski, hiszpański, czy chiński. W związku z  tym, myśląc poważnie o swojej karierze zawodowej warto jest inwestować w naukę języków obcych nie spoczywając wyłącznie na nauce angielskiego. Zwykle znajomość języka obcego wymagana przez pracodawcę to poziom komunikatywny w mowie i piśmie, jednakże im lepiej znamy język obcy, tym łatwiej nam na rynku pracy i możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie, jak i stanowisko. Dzięki znajomości kilku języków obcych poszerzamy krąg firm, krajów z jakimi możemy współpracować, co istotne jest przede wszystkim w handlu, własnym biznesie.

Preply

PreplyNie trzeba emigrować, bo mnóstwo firm w Polsce działających na rynku międzynarodowym potrzebuje pracowników w wielu branżach, którzy z uwagi na profil działalności, dostawców, kadrę zarządzającą i centralę w innym kraju wymagają znajomości języka. Coraz częstsze delegacje, szkolenia i konferencje międzynarodowe również wymuszają operowanie co najmniej angielskim. W końcu sami klienci firm powodują, iż obsługa w języku polskim to zdecydowanie zbyt mało jak na firmę z ofertą handlową w sieci. Niestety język polski nie jest zanadto popularny na świecie, stąd też polscy przedsiębiorcy chcąc funkcjonować pośród najlepszych muszą posłużyć się językami obcymi. Jest to ważne spostrzeżenie nie tylko w kontekście obsługi klienta i podboju rynków czy to wschodnich, czy zachodnich, ale także w kontekście nauki. Z dnia na dzień chętniej podejmujemy studia na zagranicznych uczelniach, co najmniej nie z powodu fanaberii i ochoty wyjazdu z kraju, ale z uwagi na dostępność rzadkich kierunków nauczania, specjalizacji naukowej, jak i poziom kształcenia. Co za tym idzie już na etapie doskonalenia zawodowego potrzebny jest nam co najmniej angielski, bowiem jest to podstawowy warunek rekrutacji na uczelnie wyższe poza granicami Polski. By podjąć studia w Tokio, Nowym Yorku będziemy potrzebować certyfikatu znajomości angielskiego, stąd też warto jest zainwestować w naukę angielskiego jeszcze przed podjęciem pracy i studiów. Z czasem, w toku rozwoju zawodowego również nadarza się nam wiele okazji do podjęcia nauki na studiach MBA, podyplomowych itp. jednak przepustką do realizacji tychże jest znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Tym samym mając okazję do nauki języka, zawsze jest ją warto wykorzystać, zaś mając opanowany język w stopniu komunikatywnym doskonalić i poszerzać swoją wiedzę językową bez względu na swój wiek, pozycję zawodową i zasób majątkowy. Nauka języków obcych popłaca, uniezależnia, jak również zbliża ludzi!

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.