Gdzie przydają się profesjonalne meble gastronomiczne?

Solidne, stylowe, a przede wszystkim profesjonalne – właśnie takie powinny być meble gastronomiczne. Bardzo ważne jest oczywiście zwrócenie uwagi na takie kwestie, jak wysoka jakość obicia krzeseł, foteli czy sof oraz ich miękkość. Gdzie szczególnie przydają się takie meble? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

meble-gastronomiczne

Gdzie wykorzystywane są meble gastronomiczne?

Restauracja

Oczywiście jednym z najważniejszych przykładów jest restauracja. W tym miejscu nie może zabraknąć profesjonalnego wyposażenia – solidnego i dopasowanego pod względem wyglądu. Pamiętaj również o tym, aby dostosować ich styl do aranżacji wnętrza – nowoczesnego, klasycznego, loftowego, skandynawskiego, a nawet boho.

Meble do restauracji przede wszystkim powinny obejmować krzesła i stoły. Choć ciekawym rozwiązaniem są też kanapy modułowe, ponieważ pozwalają na dowolną zmianę pozycji, a przede wszystkim są naprawdę wygodne oraz stylowe. Jeśli zdecydujesz się na modele z ekoskóry, to restauracja zyska nieco bardziej retro i luksusowego charakteru.

Bar lub pub

Meble gastronomiczne do baru lub pubu powinny być przede wszystkim trwałe i łatwe do czyszczenia. Dlatego doskonale sprawdzi się wyposażenie z ekoskóry w połączeniu z drewnem, a także modele z tworzywa sztucznego. Niezbędne są nie tylko stoliki i krzesła, ale również hokery. Dzięki temu klienci będą mogli usiąść tuż przy barze, a Ty jeszcze bardziej zwiększysz pojemność lokalu.

Ciekawym rozwiązaniem są kanapy modułowe bądź modele z wysokimi oparciami, które mogą znajdować się tuż przy ścianie. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie każdej przestrzeni.

Klub nocny lub muzyczny

Efektowny kolor w połączeniu z nieco bardziej ekstrawaganckim kształtem – dokładnie takie powinny być meble gastronomiczne do klubu. Dzięki temu aranżacja zyska oryginalny styl, a to z pewnością przyciągnie kolejnych klientów. W przypadku takich lokali potrzeby mogą być naprawdę różne – przede wszystkim kieruj się powierzchnią, jaką masz do dyspozycji. Wśród najpopularniejszego wyposażenia są hokery, kanapy typu loże, fotele, krzesła i stoliki.

Kawiarnia

Meble do kawiarni powinny być wygodne, eleganckie i stylowe. To właśnie ich design często zachęca do jeszcze dłuższych i częstszych odwiedzin, choć oczywiście musisz też kierować się charakterem aranżacji. Jeśli chodzi o rodzaj takiego wyposażenia, to doskonale sprawdzą się miękkie kanapy z wysokim oparciem, efektowne fotele, a także bardziej tradycyjne bądź nowoczesne krzesła. Oczywiście niezbędne są również stoliki – pamiętaj, żeby dopasować ich wysokość do konkretnego rodzaju siedzisk, a dzięki temu korzystanie z nich z pewnością będzie wygodne.

Jakie wybrać meble gastronomiczne?

Wybierając meble do gastronomii, nie możesz opierać się jedynie na ich wyglądzie – choć oczywiście jest to bardzo ważny aspekt, który może zadecydować o efekcie, jaki uzyskasz. Koniecznie zwróć też uwagę na wytrzymałość i jakość wyposażenia, tym bardziej że ma to wpływ na to, jak meble będą się prezentowały po kilku latach ich użytkowania.

Najczęściej wybierane są modele z drewna w towarzystwie miękkiego siedziska. Świetnie sprawdzą się też meble do kawiarni, baru czy restauracji z ekoskóry. W końcu ten materiał jest tak łatwy w pielęgnacji, więc bez problemu utrzymasz siedziska w nienagannej czystości. Ciągle sporą popularnością cieszą się wersje z tworzywa sztucznego. Ze względu na ogromną wytrzymałość, lekkość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki temu meble do restauracji lub innego punktu gastronomicznego będą się dobrze prezentowały przez wiele lat.

[Materiał zewnętrzny]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.