Folia celofanowa do pakowania prezentów

Chcąc podarować coś komuś w prezencie, warto zrobić to w sposób wyjątkowy lub przynajmniej elegancki. Mowa tu nie tylko o słowach towarzyszących wręczaniu upominku czy tekście napisanym na bileciku dołączanym do prezentu, ale również o tym, w co podarunek jest opakowany. Sporo możliwości w tym kontekście daje… folia celofanowa.

folia-celofanowa

W celofanie doskonale prezentują się kwiaty czy słodycze, ale również kawa, herbata, kosmetyki, mydełka, biżuteria, wyroby ceramiczne, świece, różnego rodzaju figurki, puzderka, upominki DIY i wiele innych. Atrakcyjność prezentu podnosi atrakcyjne opakowanie, które w przypadku folii celofanowej pozwala lepiej „wybrzmieć” urokowi danego przedmiotu. Tak opakowany prezent, z racji tego, że jest całkowicie widoczny, co prawda, nie rozbudza ciekawości, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnego pudełka, ale z pewnością przyciąga wzrok i cieszy oko.

Co to jest celofan i jakie ma właściwości?

Zalety tej folii wynikają bezpośrednio z jej składników. Celofan jest bowiem wytwarzany z regenerowanej wiskozy, która z kolei powstaje w wyniku reakcji celulozy z dwusiarczkiem węgla. W ten sposób tworzy się folię do pakowania, która ceniona jest z dwóch powodów. Po pierwsze, zapewnia bardzo skuteczną ochronę przedmiotów i żywności przed wpływem czynników zewnętrznych (mowa tu chociażby o wilgoci), po drugie (i równie ważne) ma ona niezwykle atrakcyjny wygląd. Folia celofanowa jest zazwyczaj przezroczysta (choć występuje również w wersji barwionej) i wyróżnia się lekkim połyskiem, co wygląda bardzo estetycznie.

Celofanowa folia do prezentów – czy warto?

Zdecydowanie tak – szczególnie wtedy, gdy chce się wydobyć i podkreślić naturalne piękno pakowanego prezentu. Nie jest to może idealna opcja „pod choinkę”, gdzie pewne znaczenie ma tajemnica i oczekiwanie na moment otwierania prezentów, ale przy każdej innej okazji sprawdza się doskonale. Warto pamiętać jednak, że w niektórych sytuacjach (zwłaszcza przezroczysta) folia celofanowa – jako opakowanie – wymaga dopełnienia wstążką, sznureczkiem lub inną ozdobą.

Fot. Prezent zapakowany w kolorowy papier i przezroczysty celofan, ozdobiony atrakcyjnymi dodatkami.

Jeśli nie pakuje się prezentu bezpośrednio w celofan, można go również wykorzystać, jako element ozdobny do prezentu zapakowanego w zwyczajny, nieciekawy wizualnie papier czy mało atrakcyjne pudełko. Taka niezbyt ładnie zapakowana paczuszka owinięta dodatkowo folią celofanową zyskuje gładkość i blask, a także kolor, jeśli celofan jest barwiony. W łatwy i niedrogi sposób można stworzyć ozdobne opakowanie do każdego prezentu.

Gdzie najczęściej stosuje się celofan do pakowania?

Oczywiście w kwiaciarniach i branży spożywczej, szczególnie cukierniczej.

W folię celofanową pakowane są rośliny doniczkowe i cięte kwiaty, a także różnego rodzaju kompozycje (bukiety, stroiki) także te z elementów suszonych lub sztucznych. Takiego opakowania nie trzeba z kwiatów zdejmować, gdy się je komuś wręcza. W tym przypadku stawia się przede wszystkim na opcję przezroczystą, aby pokazać kolor i piękno roślin oraz tego, z czym są łączone (przybranie, atrakcyjna wizualnie doniczka, koszyk, wstążka czy inne dodatki).

Folia ta króluje także w spożywce. Pierwszą maszynę do celofanu opatentowano już w 1908 roku, jednak materiał ten zyskał na popularności dopiero kilka lat później, gdy został udoskonalony w taki sposób, aby nie przepuszczał wilgoci. Wtedy właśnie zainteresowała się nim branża spożywcza. Do dziś w folię celofanową pakuje się wędliny, sery, makarony, lizaki, ciastka i inne wypieki cukiernicze, które również mogą oczywiście stanowić prezent.

Celofan to praktyczny i uniwersalny materiał, który można wykorzystać w różny sposób, a do pakowania prezentów nadaje się wręcz idealnie. Warto kilka arkuszy takiej folii mieć zawsze pod ręką. Sprawdź to i inne opakowania foliowe na www.sklep.grala.com.pl

[Materiał zewnętrzny]

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.