Dlaczego warto zainwestować w konstrukcje stalowe?

Elementem, który wielu z nas kojarzy się z krajobrazem przemysłowym są hale stalowe. W zdecydowanej większości przypadków stosowane są do do wznoszenia magazynów, budynków produkcyjnych, warsztatów, garaży, a nawet hangarów. Konstrukcje ze stali nie kosztują mało. Wysoka cena nie odstrasza jednak inwestorów przed postawieniem właśnie na konstrukcje stalowe. Pojawia się więc pytanie dlaczego warto w nie inwestować.

hala stalowa

Długowieczność

Największym atutem konstrukcji wykonanych ze stali jest ich wyjątkowo długi okres przydatności. Nierzadko dochodzi on nawet do kilkuset lat. Pod tym względem budynki murowane nie umywają się nawet do tych opartych na konstrukcjach stalowych. Trzeba jednak pamiętać, że konstrukcje stalowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Nie można również zapominać o usuwaniu ewentualnych usterek, które mogą pojawiać się w toku użytkowania.

Mało skomplikowana konstrukcja

Zarówno zaprojektowanie, jak i budowa obiektów z konstrukcji stalowych to prace zdecydowanie mniej skomplikowane niż w przypadku budynków murowanych. Tyczy się to nie tylko zastosowanych rozwiązań, ale również potrzebnego na to czasu. Nie można zapomnieć, że przekłada się to na koszty prowadzonej inwestycji. Hale stalowe – za sprawą stosowanych połączeń śrubowych – mogą być również przeniesione na dowolnie wybrane miejsce bez jakichkolwiek strat materiału. Oznacza to, że są naprawdę mobilne. Ich rozbudowa czy demontaż nie stanowią żadnych trudności. Obecnie hale stalowe buduje się, wykorzystując do tego celu prefabrykaty. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu i mniejsze wydatki na transport, co współcześnie ma ogromne znaczenie. Taki system budowy to również mniejsze obciążenie otaczającego nas środowiska.

Recykling

Obiekty wykonane z konstrukcji stalowych można rozłożyć zawsze wtedy, kiedy pojawia się taka konieczność. W efekcie istnieje możliwość całkowitego recyklingu konstrukcji stalowych. Powinni mieć to na uwadze wszyscy inwestorzy. Jeśli przeniesienie obiektu bądź jego rozbudowa nie będzie opłacalne, można liczyć na odzyskanie blisko 90% kosztów, które poniesiono podczas budowy. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne. Pozwala bowiem na wyraźną oszczędność pieniędzy. Konstrukcje stalowe nie generują więc niepotrzebnych kosztów.

Konstrukcje stalowe – mimo swojej niemałej na ogół ceny – mają naprawdę wiele zalet. Powinni pamiętać o nich wszyscy inwestorzy, którym zależy na tym, aby budynki nie generowały niepotrzebnych kosztów.

Tekst powstał we współpracy z CGT.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.