Czym wyróżniają się start-upy?

Jeszcze kilka lat temu nie słyszał o nich nikt, teraz są coraz popularniejsze – start-upy wielu z nas kojarzy po prostu z nowymi firmami, które działają najczęściej w branży nowych technologii, ale w rzeczywistości istnieją pomiędzy nimi duże różnice.

badania-marketingowe

Start-upami określa się inaczej inicjatywę, która została podjęta przez osobę lub przez grupę osób w celu wprowadzenia na rynek nowego produktu czy usługi. Start-up najczęściej związany jest nowymi technologiami, między innymi IT, ale nie jest to warunkiem do tego, aby daną inicjatywę tak właśnie nazwać. Ponadto start-upy nie mają jeszcze określonego dokładnego modelu biznesowego i metod finansowania, dlatego też najczęściej poszukują one sposobu na to, aby uzyskać pieniądze na realizację swoich zamierzeń.

Zatem start-up to specyficzna forma biznesu w jego początkowej, eksperymentalnej fazie. Osoba czy osoby powołujące do życia start-up mają już pomysł na to, co chcą robić, ale jeszcze nie wiedzą, jak to robić. Poszukują takich sposobów, aby osiągnąć stabilny dochód do rozwoju. Naturalnie, nie wszystkie start-upy dają swoim założycielom fortunę. Często kończą się też niepowodzeniami, gdy nie znajdą zainteresowanego wsparciem inwestora. Wobec tego jest to działalność związana z ryzykiem.

Z tego też powodu coraz więcej start-upów wybiera profesjonalne doradztwo biznesowe, które skoncentrowane jest na ich potrzebach. Przede wszystkim doradztwo biznesowe dla start-upów bazuje na pomocy w dobraniu takiej ścieżki rozwoju, która będzie mogła okazać się najbardziej efektywna. Również może ono polegać na pomocy w znalezieniu korzystnego sposobu na finansowanie, w ramach dziedzin takich jak płace, finanse, księgowość, polityka cenowa, kadry.

Profesjonalne usługi doradcze dla start-upów prowadzi również firma Assay Consulting (Assay.pl), której najważniejszym celem w działalności jest wdrażanie najbardziej produktywnych rozwiązań biznesowych. Specjaliści pracujący dla firmy pomagają klientom w dobraniu najlepszych kierunków rozwoju, które zwiększają szansę na sukces rynkowy. Dokładne informacje dotyczące oferty firmy znaleźć można na jej stronie internetowej pod adresem: Assay.pl.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.