Czy kantor internetowy ma lepsze ceny od walutowego?

Wymiana walut możliwa jest nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. Z takiej usługi korzysta obecnie coraz więcej osób zainteresowanych szybkimi i wygodnymi transakcjami, a także przystępnymi kursami wymiany.

kantor

W naszym kraju z kantorów internetowych korzysta obecnie coraz więcej osób. Wybierają je osoby prywatne, a także przedsiębiorcy, którzy prowadzą operacje w walutach obcych. Dzięki takim serwisom możemy bez problemu możemy kupować i sprzedawać walutę w różnych celach, przykładowo do obniżenia wysokości raty kredytu walutowego, przed wyjazdem za granicę, przy zakupach internetowych, aby wspomnieć tylko o niektórych możliwościach.

Serwis taki jak kantor internetowy jest bardzo łatwy w obsłudze i nawet osoba bez rozeznania w tej dziedzinie będzie mogła łatwo wymienić walutę. Do korzystania z kantorów potrzebne są zasadniczo dwa konta bankowe – konto w złotym oraz w innej walucie lub też dwa konta walutowe w zależności od tego, jakie waluty będzie się chciało wymieniać. Niektóre kantory dają też możliwość wymiany walut bez konieczności posiadania konta walutowego – wtedy pieniądze otrzymuje się na karcie płatniczej.

Gdy porównamy kursy walut w kantorach stacjonarnych i internetowych, możemy od razu zauważyć, że różnice są dość duże. To przede wszystkim konsekwencja mniejszej marży, która w kantorach on-line wynosi od 0,06% do 0,5%, natomiast w przypadku kantorów może wynosić 2-3%, a dla banków nawet 5%. Dodatkowo także banki mają najwyższe spready, czyli różnice pomiędzy kursem sprzedaży a kupna, dlatego zdecydowanie najmniej opłaca się płacenie kartą on-line za granicą, ponieważ wtedy zapłacimy o wiele więcej.

Zatem jeżeli zależy ci na wymianie walut wygodnie, szybko, bezpiecznie, a ponadto tanio, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kantorów on-line. Taki kantor internetowy pozwoli ci na znaczne oszczędności niezależnie od tego, czy chcesz wymienić pieniądze do płatności raty, na zakupy czy przed wycieczką do innego kraju. Oferty można sprawdzić już teraz!

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.