BIK rusza z akcją: Kredyt pod kontrolą

Wszystkie kredyty pod stałą kontrolą, świadomość tego, jak wygląda nasza ocena punktowa w BIK, co wiedzą o nas banki oraz ochrona przed wyłudzeniem kredytu na nasze dane. Dodatkowo monitorowanie spłat zobowiązań, nie tylko własnych, ale też tych, które poręczyliśmy. A to wszystko szybko i przejrzyście – on-line i przez SMS. Biuro Informacji Kredytowej w ramach swoich działań edukacyjnych rozpoczyna akcję: „Twój kredyt pod kontrolą”.

– Po umożliwieniu sprawdzania informacji kredytowych na swój temat przez Internet oraz dzięki prowadzonym działaniom edukacyjnym, zainteresowanie konsumentów informacjami dostępnymi w BIK wzrosło ponadtrzykrotnie. Wierzymy, że dzięki temu świadomość finansowa Polaków rośnie. Chcemy przekonywać ich do tego, aby dbali o swoje bezpieczeństwo kredytowe – mówi Joanna Charlińska, dyrektor Departamentu Rynku Konsumentów Biura Informacji Kredytowej – Dlatego aby jeszcze bardziej zwiększyć świadomość Polaków w zakresie odpowiedzialnego zaciągania kredytów, rozpoczynamy akcję „Kredyt pod kontrolą”, podczas której będziemy zachęcać Polaków, aby kontrolowali stan swoich finansów oraz stan poręczonych kredytów – dodaje.

Wrzesień pozostaje wciąż bardzo trudnym miesiącem dla naszych portfeli. Zwiększone potrzeby finansowe związane np. z początkiem roku szkolnego czy wynajmem studenckich mieszkań, skłaniają wiele osób do szukania dodatkowych źródeł finansowania. Stąd właśnie pomysł, aby we wrześniu rozpocząć działania edukacyjne, a także promocyjne. Konsumenci zachęcani będą do bieżącego sprawdzania swojej historii kredytowej oraz kontrolowania, czy dane, jakie na ich temat przekazują banki, są poprawne. Takie monitorowanie sytuacji pozwoli także na uniknięcie przykrych niespodzianek, jak na przykład próba wyłudzenia kredytu na nasze dane. Pozwoli także na uniknięcie opóźnienia w spłacie rat i to nie tylko zobowiązań zaciągniętych przez nas, ale również takich, które poręczyliśmy. Akcja będzie skłaniała do korzystania z informacji o ocenie punktowej, do której każdy klient ma również dostęp, a która jest jednym z elementów decydującym o udzieleniu kredytu. Dzięki takiej informacji zwiększamy swoje szanse na otrzymanie kredytu i wiedzę na temat tego, jakie dane z BIK dostaną banki, kiedy będziemy wnioskować o kredyt.

Biuro Informacji Kredytowej przygotowało nowe możliwości dostępu do danych kredytowych on-line. Informacje o historii kredytowej prezentowane są w nowoczesny sposób, pozwalający na ich łatwe zrozumienie i interpretację. Klient może dowiedzieć się również, jaka jest jego ocena punktowa (scoring). Dzięki alertom SMS, BIK pomaga także w bezpiecznym korzystaniu z usług finansowych. Usługa Alertu Strażnik Kredytu to system alarmowy, który chroni klienta przed próbami wyłudzenia kredytu na jego dane. O takiej usłudze warto pomyśleć, zanim utracimy dowód, i traktować usługę jako swego rodzaju ubezpieczenie na wypadek zgubienia bądź kradzieży dokumentu tożsamości. Alert to również sygnał, że bank rozpoczął procedurę kredytową. To szczególnie ważne, kiedy staramy sie o kredyt mieszkaniowy i z niecierpliwością czekamy na decyzję kredytową. Alert to sygnał, że bank weryfikuje nasz wniosek i niebawem możemy spodziewać się decyzji. Alert Twoje Kredyty jest wysyłany klientowi, gdy do BIK wpłynie informacja o zaległościach w spłatach własnych lub poręczanych kredytów. Korzystając z niego, dowiadujemy się, która instytucja finansowa przekazała do BIK informacje o nieterminowej spłacie. Usługa ta jest prosta i skuteczna jak SMS.

– Z punktu widzenia bezpieczeństwa i wiedzy klienta najciekawszym rozwiązaniem jest aktywowanie specjalnego Pakietu Monitoring na portalu www.bik.pl. Dzięki temu można nie tylko mieć bieżący dostęp do danych kredytowych na swój temat, ale także otrzymywać SMS-owe alerty w sytuacji, kiedy bank zapyta BIK o historię kredytową klienta oraz kiedy pojawi się zaległość w spłacie zobowiązania – tłumaczy Joanna Charlińska. Jedynie pakiet takich usług zapewnia bezpieczeństwo i stałą kontrolę zobowiązań – dodaje.

W ramach wrześniowej akcji „Kredyt pod kontrolą” zdecydowaliśmy się na okresową promocję i obniżenie ceny za korzystanie z Pakietu Monitoring z 99 do 79 zł (jednorazowa opłata roczna). Mamy nadzieję, że ta niższa, promocyjna cena zwiększy jeszcze bardziej zainteresowanie możliwością kontrolowania swojej historii kredytowej, co przyczyni się do świadomego korzystania z produktów kredytowych, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników rynku finansowego – dodaje Joanna Charlińska.

[www.bik.pl]

reklama:

One thought on “BIK rusza z akcją: Kredyt pod kontrolą

  1. Pakiet Monitoring to całkiem ciekawa opcja, intryguje mnie przede wszystkim opcja scoring, gdzie prezentowana jest ocena klienta. Za pakietem przemawia też fakt, że cena jest jednorazową opłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.