Atrakcyjne oferty lokat bankowych – który bank oferuje najlepsze oprocentowanie?

Stabilna sytuacja gospodarcza i utrzymujące się na praktycznie stałym poziomie stopy NBP sprawiają, iż zakładając lokatę bankową możemy obecnie liczyć na oprocentowanie na poziomie od 3 do 4%. Wyższe oprocentowanie sięgające 5% dostępne jest w przypadku ofert promocyjnych.

bb3-045

Niezależnie od banku lokaty pozwalają na połączenie pomnażania pieniędzy z ich bezpieczeństwem. W przypadku niektórych banków występuje zróżnicowanie w ofercie skierowanej do nowych i aktualnych klientów. W różny sposób mogą być również traktowane nowe środki oraz już posiadane na rachunkach w danym banku.

Jedną z najciekawszych obecnie propozycji lokat przygotował Idea Bank. Wpłacając minimum 1000 zł na okres trzech miesięcy uzyskujemy 3% w skali roku. Lokatę można założyć poprzez stronę internetową banku a dodatkowo nie jest wymagane posiadanie konta w Idea Banku.

Propozycja Getin Banku skierowana jest do osób poszukujących lokat o krótszym terminie. Bank umożliwia założenie lokaty na dwa miesiące. Minimalna wpłata to tylko 500 zł. Dodatkowo wycofując wcześniej pieniądze nie tracimy naliczonych już odsetek. Oprocentowanie lokaty to 3,5% w skali rocznej. Bank umożliwia założenie lokaty na maksymalnie 10 tys. zł.

BGŻ Optima umożliwia założenie lokaty na trzy miesiące bez wychodzenia z domu. Całość procedury można wykonać przez internet. Oprocentowanie zostało ustalone na 3,2% rocznie, a zamykając lokatę przed terminem nie tracimy zarobionych odsetek.

Osoby poszukujące możliwości długoterminowego oszczędzania mogą skorzystać ze specjalnej oferty Santander Banku. Instytucja ta umożliwia założenie lokaty na okres trzech lat. Lokata posiada stałe niezmienne oprocentowanie na poziomie 2,5% rocznie. Propozycja ta jest korzystna ze względu na spodziewane dalsze obniżanie stóp procentowych NBP, które może wpłynąć na zmniejszenie oprocentowania lokat bankowych. Korzystając z oferty Santander Banku uzyskuje się pewność stałego zysku w całym czasie trwania lokaty.

Niezależnie od wybranej propozycji obecnie dostępne lokaty nadal pozwalają na osiągnięcie odczuwalnego dochodu. Zmniejszenie oprocentowania lokat jest bowiem skutecznie równoważone przez bardzo niski poziom inflacji. Zyski z lokat nie są więc zjadane przez rosnące ceny.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat ofert banków, sprawdź ranking lokat na oszczednoscionline.pl.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.