7 kroków do wyboru najlepszego ubezpieczenia AC

Ubezpieczenie AC (Auto Casco) nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Oznacza to, że kierowca może, ale nie musi go wykupić. Wykupując polisę AC możesz liczyć na wypłacenie odszkodowania w przypadku kiedy to Ty staniesz się sprawcą kolizji drogowej, kiedy Twoje auto zostanie skradzione lub kiedy uszkodzisz je np. podczas parkowania. Taka opcja będzie więc znakomita dla wszystkich posiadaczy nowych aut. Skorzystają z niej również właściciele luksusowych modeli.

ubezpieczenie AC

Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie Auto Casco przeczytaj nasze wskazówki:

  • Wybierając najlepszą dla siebie polisę powinieneś poszukać takiej, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli zależy Ci na tym, aby auto było ubezpieczone od kradzieży poszukaj firmy, która umożliwi Ci wybór tylko takiej opcji. W końcu, dlaczego masz płacić za usługę, która nie jest Ci potrzebna?
  • Ogromnym plusem ubezpieczyciela będzie elastyczność i otwartość na potrzeby swoich klientów. Jeśli otrzymasz możliwość wyboru poszczególnych parametrów polisy, celem dopasowania jej zakresu do swoich oczekiwań – świetnie trafiłeś!
  • Jeśli podróżujesz nie tylko po Polsce, ale również po innych krajach europejskich wybierz polisę, która będzie obowiązywać na terenie całej Europy. Takie ubezpieczenie posiada w swojej ofercie Liberty Ubezpieczenia. W szeroki zakres ubezpieczenia wchodzą m.in. szkody polegające na: zniszczeniu, utracie pojazdu i jego wyposażenia powstałe w wyniku wypadku drogowego, zniszczeniu pojazdu przez osoby trzecie, szkody powstałe wskutek działania nieprzewidzianych warunków atmosferycznych (grad, huragan, pożar). Co ważne, wykupując ubezpieczenie w Liberty to Ty wybierasz warsztat, w którym ma być dokonana naprawa pojazdu!
  • Nie kupuj najtańszej polisy. Bardzo często tania polisa niesie za sobą bardzo ograniczony zakres usług. Najtańsze polisy często posiadają rozbudowaną listę włączeń odpowiedzialności. Co to oznacza? W takim przypadku odszkodowanie może nie ostać wypłacone np. jeśli nasze auto zostało skradzione, a my 2 tygodnie wcześniej zgubiliśmy do niego kluczyk. Patrząc na to z drugiej strony, zbyt wygórowana cena nie oznacza także, że zakres ubezpieczenia jest kompleksowy i na pewno spełni wszystkie nasze oczekiwania. Rzetelna analiza zapisów umowy z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.
  • Przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznaj się z OWU (Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). Analizując treść OWU zwróć uwagę na zapisy informujące o sposobie obliczania wartości samochodu i części zamiennych. Ważne, by były to ogólnie akceptowane systemy, na przykład Audatex czy katalogi PZMot.
  • Postaw na sprawdzonego, wiarygodnego ubezpieczyciela o stabilnej pozycji na rynku. Podpisując umowę z taką firmą możesz mieć pewność, że będzie ona wypłacalna. Jeśli to możliwe, zapoznaj się z opiniami innych osób, sprawdź co sądzą o firmie jej klienci i za co najbardziej cenią swojego ubezpieczyciela.
  • Sprawdź czy suma ubezpieczenia jest stała czy zmienna. To kluczowy czynnik, decydujący o tym, w jaki sposób będzie liczona wartość szkody. Przy stałej sumie ubezpieczyciel uwzględni wartość samochodu w dniu zawarcia ubezpieczenia. Przy zmiennej – decydująca będzie wartość z dnia wystąpienia szkody.
reklama:

One thought on “7 kroków do wyboru najlepszego ubezpieczenia AC

  1. Patrząc na rynek ubezpieczeń i na to jak wyglądają ceny to jednym z ważniejszych elemntów jest dobry agent ubezpieczeń. Z autopsji wiem, że czasami 2 różnych agentów potrafi podać ceny rozbieżne nawet o kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.