bb0110Szybkie pożyczki to produkty finansowe, z których chętnie korzystają Polacy. Do niedawna jeszcze konsumenci w pierwszej kolejności zwracali się z wnioskiem o dodatkowy zastrzyk gotówki do banków. Jednak to firmy pozabankowe zyskują ostatnio przewagę, a dzięki uproszczonym procedurom i szybkości decyzji, zachęcają coraz więcej osób do korzystania z szybkich pożyczek.

Niespodziewane wydatki mają to do siebie, że potrafią przydarzyć się każdemu. Nagły remont, wydatki na szkolną wyprawkę dla dziecka lub atrakcyjna wycieczka zagraniczna last minute – szybkie pożyczki to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają Polacy.

Jak oni pożyczają?

Wbrew utartym schematom z usług instytucji pożyczkowych korzystają osoby z każdej grupy społecznej, bez względu na poziom wykształcenia. Instytucje pozabankowe oferują nie tylko szybkie, ale też bezpieczne pożyczki przy minimum formalności, co jest szczególnie istotne, dla osób, które potrzebują pożyczyć niewielką kwotę na krótki okres czasu. Dobra wiadomość jest taka, że jak wynika z badań, Polacy przykładają się do terminowego spłacania pożyczek i są zadowoleni z jakości usług świadczonych przez firmy pożyczkowe.

Jak wygląda profil demograficzny osób korzystających z szybkich pożyczek, ich sytuacja materialna i kto częściej pożycza pieniądze: kobiety czy mężczyźni? Tego wszystkiego dowiesz z infografiki:

Portret Polaków korzystających z szybkich pożyczek

bb0110

[informacja prasowa]

reklama: