Chcesz zarabiać w Internecie? Zrób to!!! Załóż bloga lub stronę internetową i zarabiaj na niej. Początek nie musi być trudny. Bloga możesz zacząć pisać choćby zaraz i to za darmo! Wystarczy komputer, łącze z Internetem, darmowa platforma blogowa i zapał do pracy. Tak, to ostatnie jest najważniejsze!

bb9e001

Często przeglądam różne blogi i fora o zarabianiu w Internecie. Główne pytanie nowych (młodych?) osób to: wiem jak zarabiać, ale nie wiem o czym pisać?

Moja podpowiedź brzmi: to się robi ODWROTNIE. Mam o czym pisać i chcę się tym podzielić ze światem. Na zarabianie przyjdzie odpowiedni czas. Może już niedługo…

Porad dotyczących sposobów zarabiania w Internecie jest mnóstwo. W internetowych poradnikach znajdziemy również podpowiedzi (sugestie) tematów, o których możesz pisać. Są nawet rankingi tematów, na których można dobrze zarabiać. Na przykład, lepiej można zarobić na blogu o finansach niż o książkach. Stwierdzenie prawdziwe, ale nie do końca. Może też być odwrotnie… Wyjaśnię to w późniejszych wpisach.

Nie szukaj na siłę tematów! Temat swojego bloga masz w swojej głowie. Masz pracę, masz zainteresowania – masz tematy. Najlepiej jak masz jakąś pasję – wtedy masz ogromną kopalnię tematów! Piszesz o tym, na czym najlepiej się znasz. Jesteś dobry w swojej branży? Możesz budować swoją pozycję jako eksperta. Masz pasję, którą realizujesz poza pracą? Podziel się nią ze światem. Zapewne ktoś jeszcze podziela twoje zainteresowania. Tym lepiej, jeśli twoje porady lub wrażenia komuś się przydadzą. A jeszcze, jak pozwolą komuś zarobić lub przynajmniej zaoszczędzić „kilka” złotówek! Powoli zaczniesz gromadzić grono swoich odbiorców (czytelników). Są metody, żeby to grono szybko powiększać. Ale nie śpiesz się – małymi kroczkami, ale zawsze dojdziesz do celu. Będziesz zarabiać!

bb9e001a

Wkrótce opiszę początki mojej obecności w Internecie. Jak to się zaczęło i dlaczego? Jakie popełniałem błędy? I jak się na nich czegoś nauczyłem… Może będzie też trochę o sukcesach… Będzie też o WordPressie, lipnych promocjach, tanim i drogim hostingu oraz o domenach, których cena rośnie w ciągu roku ze złotówki do 100 zł…

Zapraszam do komentowania wpisów i dzielenia się swoimi opiniami na temat zarabiania w Internecie.

reklama: